Разкрит прост ключ към аквакултурата и консервирането

Имайте предвид, че всяка хранителна технология (консервирането не е изключение) предвижда ежедневна дезинфекция на всички работни повърхности, така че предприятието трябва да има както запас от дезинфектанти, така и резервоари за съхранение на готови разтвори.

За щастие, в момента има огромен брой домашни и чуждестранни модели на този вид оборудване.

Процесът на произвдоство протича стриктно и са осигурени мониторинг и наблюдение на критични точки.

Научните изследвания и иновациите в областта на устойчивите аквакултури са приоритет в рамките на „Хоризонт Европа“ — рамковата програма на ЕС за научни изследвания и иновации.

Искам обаче още веднъж да отбележа, че местният пазар на храни през последните години преживява далеч от най-добрите времена: качеството на консервираните храни е ниско и следователно, за да може уверено да заеме своята ниша, ще бъде достатъчно да се утвърди като отговорен и честен производител.

Карта на сайта Политика за поверителност Общи условия Декларация за достъпност Профил на купувача

Стратегически насоки за устойчивото развитие на сектора на аквакултурите на ЕС

"При нас производството е с почти безотпадна технология. То по никакъв начин не натоварва природата - ние изкуствено създаваме рибките, изкуствено ги угояваме и всъщност това, което произвеждаме, се гарантира от покупката на висококачествени фуражи, предимно от чужбина", разказа Иванов, като допълни, че целта им е затворен производствен цикъл – от излюпването на рибката до крайния продукт, който отива на пазара.

Агропрогноза: Високи температури и валежи през следващата седмица

Цените на повечето плодове и зеленчуци на тържищата у нас спадат през изтичащата седмица

Няма да се дават разяснения, които съдържат становище относно качеството на конкретно проектно предложение.

Минимален размер на заявената безвъзмездна финансова помощ

различни растения, разказва д-р Милена Кръстанова от „Аквапоникс България“. „Центърът за аквакултурите аквапоника в България ще се развива в няколко направления успоредно и това е негово преимущество пред тези, които се намират в Европа – научноизследователска дейност, образователна дейност, производство в големи мащаби в контролирана среда и агротуризъм. Обучителният туризъм чрез демонстрация на аквапоничната технология ще бъде също дейността, която ще развием, тъй като аквапониката е отличен модел да се обяснят много принципи на науката.“, обяснява още д-р Кръстанова. Затвореният кръг на системите позволява растенията да усвояват хранителните вещества от водата на рибите, а след това пречистената вода, отново да се връща при аквакултурите.

Намаляваща заетост, но жизненоважен поминък за милиони

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *